Kupujemy nowe okna do domu.

Wymiana okien to zawsze bardzo poważna inwestycja. Należy się do niej przygotować zarówno pod kątem posiadania odpowiedniej wiedzy, jak i pod kątem finansowym. Musimy przecież dobrze orientować się w aktualnie popularnych technologiach i rozwiązaniach, aby prawidłowo dobrać nowe okna do swojego domu. Poza tym musi nas być stać na tego typu inwestycje. A trzeba pamiętać, iż nowe okna do domu, mogą pochłonąć całkiem spore koszty. Dlatego też należy być gotowym na stosunkowo spore wydatki. Sprawdźmy w takim razie, w jaki sposób należy podejść do tego zagadnienia, aby wymiana okien była jak najrozsądniej przeprowadzona.

Parametry techniczne nowych okien.

Kwestią zdecydowanie najważniejszą w przypadku zakupu nowych okien do naszego domu jednorodzinnego, jest konieczność zwrócenia szczególnej uwagi na parametry techniczne nowych okien. Szczególnie na dwa parametry, wyszczególnione poniżej:

  • Izolacja termiczna – to najważniejszy parametr na jaki należy zwrócić uwagę. Warto zainteresować się współczynnikiem przenikania ciepła wyrażanym w jednostce W/(m2*K). Wskazuje ona nam ile energii cieplnej jest w stanie nasz dom wytracić poprzez powierzchnię okien. Szacunkowo, w przypadku starszych okien, możemy wytracać nawet do 45% ciepła. Dlatego tez zakup okien o współczynniku w okolicy U<=0,6 W/(m2*K) będzie na pewno rozwiązaniem bardziej korzystnym. Pozwoli nam znacznie zredukować straty ciepła, a co za tym idzie, także i koszty ogrzewania budynku w sezonie grzewczym.
  • Izolacja akustyczna – to także dość istotny parametr ze względu na nasz komfort. Im lepszy jej poziom, tym mniejsza ilość hałasów zewnętrznych ma możliwość przedostania się do wnętrza naszego mieszkania. To oczywiście przekłada się na zwiększony poziom komfortu podczas relaksu i wypoczynku w swoich czterech ścianach.

Tak więc parametry techniczne odgrywać będą tutaj kluczową rolę. Powinniśmy w pierwszej kolejności zwracać uwagę właśnie na te kwestie. Dopiero potem możemy zainteresować się estetyką wykończenia okien oraz ich ceną.

Gdzie kupić nowe okna do domu?

W tym zakresie trzeba będzie troszkę się wysilić. Chodzi o to, iż nie każdy sklep Drew Dom z oknami PCV w Bielsku Białej zagwarantuje nam tak samo szeroki asortyment. Im większy wybór będziemy zaś mieć, tym lepiej dla nas, to pozwoli nam na prawidłowe dobranie odpowiednich okien, spełniających nasze najistotniejsze kryteria. Warto tutaj sprawdzić kilka sklepów z oknami pod kątem dostępności różnych modeli od różnych producentów.

Co równie istotne, powinniśmy jeszcze zastanowić się nad tym, czy lepszym wyjściem będzie zakup okien na wymiar czy też może standardowych wymiarowo. W pierwszym przypadku zapłacimy na pewno więcej i dłużej poczekamy na okna. Aczkolwiek w kwestii montażu nie będziemy mieć żadnych problemów. W przypadku drugim, okna będą od ręki i będą nieco tańsze. Jednakże trzeba będzie dopasować otwory okienne w budynku do wymiarów nowych okien. Tutaj wszystko jest zależne raczej od naszego uznania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*