Estetyka przydomowego ogrodu zależna będzie przede wszystkim od naszego podejścia do kwestii jego planowania oraz wykonania. Nie da się ukryć, iż trzeba tutaj samodzielnie znaleźć złoty środek, równowagę pomiędzy przestrzenią trawnika i miejsca rekreacyjnego, a ilością kwiatów i krzewów ozdobnych. Warto też pamiętać, iż nadmierne zagęszczenie roślin ozdobnych może wywrzeć skutek wręcz odwrotny, toteż podstawowym zadaniem będzie tutaj dla nas umiejętne rozplanowanie wszystkich stanowisk dla roślin, aby każda z nich miała swoje miejsce i zapewniała dodatni bilans estetyczny dla naszego ogrodu.
Azalia jako ozdoba każdego ogrodu.
Wśród wielu różnorodnych rozwiązań w zakresie poprawy estetyki naszych ogrodów, jednym z lepszych jest nasadzenie Azalii, czyli jednych z piękniejszych krzewów z rodziny wrzosowatych. Warto tutaj od razu wspomnieć, iż Azalie nie wymagają zbyt wielu działań w zakresie pielęgnacji, aczkolwiek trzeba będzie im prawidłowo przygotować glebę w pierwszej kolejności, jak również dość skutecznie dostarczać odpowiednich składników poprzez systematyczne nawożenie. Trzeba będzie tutaj więc zastosować odpowiedni nawóz do różaneczników (azalii), który zagwarantuje uzupełnienie gleby we wszystkie niezbędne do prawidłowej wegetacji tych roślin, składniki. Nawozy tego typu zapewniają także dodatkowo obniżanie poziomu pH gleby, gdyż Azalie, lubią kiedy gleba charakteryzuje się nieco kwaśnym odczynem.
Sadzenie oraz uprawa Azalii.
Warto tutaj także wiedzieć, iż azalie – różaneczniki, to rośliny które kupujemy w formie sadzonek, toteż nie jest przeprowadzany wysiew. Rośliny te osiągają w niektórych przypadkach nawet o ponad dwóch metrów wysokości, a do największych zalet wielu odmian należy zaliczyć to, iż pozostają zimozielone. Jako, że obecnie możliwy jest bezproblemowy zakup nasion i nawozów przez internet, toteż bez trudu w sieci można będzie zakupić także odpowiednie sadzonki Azalii i Różaneczników. Oczywiście w pierwszej kolejności warto dość dokładnie przyjrzeć się wszystkim odmianom i gatunkom tych roślin aby przekonać się o konkretnych walorach estetycznych poszczególnych odmian, oraz o warunkach ich zimowania co w naszych warunkach klimatycznych jest kwestią najistotniejszą. Chodzi tutaj o to, iż niektóre z gatunków Azalii, niestety bardzo źle znoszą mrozy powyżej 15 stopni Celsjusza, zaś inne, wyśmienicie poradzą sobie nawet w przypadku mrozów powyżej dwudziestu stopni. Dla nas najlepsze są odmiany mrozoodporne, bowiem nie będziemy musieli w ich przypadku dbać o to, aby na zimę przenosić je do ciepłych pomieszczeń gospodarczych.
Dodaj komentarz