Zwalczanie szkodników ogrodowych – cz.1

zwalczanie szczurówWśród istotnych zagadnień związanych z prowadzeniem przydomowego ogrodu, obok zwalczania chwastów jest także zwalczanie wszelkiej maści szkodników oraz przeciwdziałanie ich pojawianiu się w ogrodzie. W tym przypadku będziemy mieć do czynienia ze zdecydowanie poważniejszym zadaniem, bowiem szkodników jest całe mnóstwo a pokonanie ich jest wyjątkowo trudne i czasochłonne. Czasami wręcz będzie wymagać skierowania się po wsparcie do specjalistów od dezynsekcji. Zobaczmy jednak jak poradzić sobie we własnym zakresie, aby w pierwszej kolejności ograniczyć kosztowność działań, bowiem w wielu przypadkach nasze działania powinny być wystarczająco skuteczne.

Najczęściej pojawiające się szkodniki ogrodowe i owady.

Wśród zagrożeń ze strony różnych stworzeń do najważniejszych należy zaliczyć bez wątpienia:

  • Krety
  • Szczury i myszy
  • Szkodliwe owady (szerszenie, osy, mszyce)

Oczywiście jest to lista bardzo skrócona nie obejmująca poszczególnych gatunków szkodliwych owadów, niemniej jednak jak najbardziej adekwatna do stanu faktycznego. Walka z poszczególnymi rodzaju szkodnikami będzie różna, wobec czego warto sobie tutaj wyszczególnić sposoby zwalczania tychże szkodników.

Zwalczanie szkodników ogrodowych.

Zaczynając od samego początku skupimy się tym razem przede wszystkim na kretach, myszach i szczurach.

  • Zwalczanie kretów – polega przede wszystkim na ich odstraszaniu z trenu ogrodu poprzez wszelkiego rodzaju hałaśliwe urządzenia (najprostszym jest butelka plastikowa nabita na drewniany palik). Przed kretami można się także zabezpieczyć przy zakładaniu ogrodu poprzez umieszczenie na głębokości około 10-15 cm pod warstwą gleby specjalnej siatki, która uniemożliwi im wydostawanie się na zewnątrz. Skutkiem tego nie będą chciały w takim terenie drążyć swoich tuneli a co za tym idzie, nie będą też podgryzać korzeni naszych roślin.
  • Zwalczanie myszy i szczurów – tutaj raczej trzeba będzie skorzystać z usługi firmy zewnętrznej, w której ofercie znajdzie się zwalczanie szkodników i dezynsekcja, bowiem w tym akurat przypadku konieczne będzie zastosowanie odpowiedniej trutki. Niestety szczurów i myszy nie da się tak łatwo odstraszyć jak kretów, a ich negatywny wpływ na stan naszego ogrodu będzie bardzo wyraźny. Odpowiadają one przede wszystkim za roznoszenie zakaźnych chorób, toteż ich plaga w naszym ogrodzie, bardzo szybko dotknie także nas, a na to nie możemy sobie pozwolić.

Zakończenie.

Tytułem zakończenia, chcemy zaprosić wszystkich czytelników na kolejną część dotyczącą zwalczania szkodników, w której skupimy się owadach i ich zwalczaniu. Postaramy się pokazać jak należy stosować preparaty owadobójcze, aby zapewnić sobie maksymalny poziom skuteczności ich działania. Zastanowimy się także nad kwestią tego, w jaki sposób można zabezpieczyć się przed pojawieniem się szkodliwych owadów w naszych ogrodach.

4 Trackbacks / Pingbacks

  1. Zwalczanie szkodników ogrodowych – cz.2. – Ogrodynka
  2. Zwalczanie szkodników ogrodowych – cz.3 – Ogrodynka
  3. Jak utrzymać estetykę przydomowego ogrodu? | 24Aktualnosci.pl
  4. Własny ogród z ziołami i warzywami. | SEO ZNAWCA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*