Kilka uwag odnośnie przydomowego ogrodu.

Poza wszystkimi najważniejszymi kwestiami związanymi z prowadzeniem i pielęgnacja przydomowego ogrodu, warto pamiętać także o kilku nieco mniej istotnych, aczkolwiek w dalszym ciągu bardzo ważnych aspektach, związanych z prowadzeniem przydomowego ogrodu. Chodzi nam tutaj o pewne nawyki, które sprawią, iż uprawa roślin będzie o wiele bardziej wydajna, a przede wszystkim o to, iż przypadkowo, poprzez brak wiedzy w danym zakresie, moglibyśmy wyrządzić naszym roślinom poważną szkodę. Zobaczmy wobec tego, o jakich kwestiach mowa.

Nawadnianie ogrodów.

O tym, że ogrody należy nawadniać każdy chyba wie. Każdy przydomowy ogrodnik, będzie także w stu procentach świadom tego, jakie wymogi w zakresie nawadniania mają poszczególne, uprawiane przez niego rośliny. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, iż nawadnianie może przynieść w pewnych okolicznościach skutki wręcz przeciwne a nawet przyczynić się do zniszczenia naszej uprawy. Poniżej przedstawiamy listę najczęściej popełnianych przez domorosłych ogrodników błędów w sztuce nawadniania.

  • Nawadnianie na zapas – jedna z przyczyn pojawiania się pleśni. Jeśli jednorazowo dostarczymy roślinom zbyt dużej ilości wody, a do tego dojdą jeszcze niekorzystne warunki atmosferyczne, niestety może się na nich rozwinąć pleśń, jak również mogą zostać zaatakowane przez grzyby, co niestety nie jest niczym dobrym.
  • Nawadnianie w ciągu dnia – to kolejny błąd, który może spowodować poparzenie roślin. Szczególnie jeśli będziemy prowadzić nawadnianie w samo południe, upalnego letniego dnia. Najlepiej jest nawadniać wczesnym rankiem lub też późnym wieczorem.

W zakresie bezpieczeństwa nawadniania, najlepszym rozwiązaniem mogą się okazać automatyczne deszczownie polowe dostosowane do warunków przydomowego ogrodu. Posiadają one odpowiednie czujniki pogodowe oraz czujniki poziomu wilgotności gleby. Dzięki temu mogą automatycznie realizować proces nawadniania już po zapadnięciu zmroku, co zapewnia nam pełen poziom komfortu w kwestii nawadniania naszych ogrodów.

Zakupy ogrodnicze.

Osobnym zagadnieniem jest tutaj kwestia zakupów wszelkiego rodzaju wyposażenia ogrodniczego. W tej kwestii powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na fakt, aby pozyskiwać tylko i wyłącznie osprzęt i narzędzi najlepszej jakości. Warto pamiętać o tym, iż produkty dla ogrodnictwa niskiej jakości niestety z reguły nie będą przynosić takich korzyści jak powinny. O wiele lepiej w tej kwestii zdecydować się na zakup osprzętu i narzędzi droższych, aczkolwiek bardziej skutecznych w zastosowaniu. Dzięki temu przy nieco wyższych kosztach osiągniemy o wiele lepsze efekty. Kupując zaś narzędzia najtańsze ryzykujemy, iż zbyt szybko ulegną one uszkodzeniu, co będzie pociągać za sobą konieczność ponoszenia kolejnych kosztów. Można więc powiedzieć, iż jest to działanie w zasadzie całkowicie pozbawione sensu. Pozorne oszczędności przeradzają się bowiem w dodatkowe, niekończące się pasmo wydatków, a to chyba z góry każdy powie sam, iż do oszczędnych rozwiązań nie należy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*