Zwalczanie szkodników ogrodowych – cz.4 – Krety

Wielokrotnie już poruszaliśmy temat różnych szkodników ogrodowych, jednakże nie zajęliśmy się jeszcze tematem kretów, a te, jak bardzo dobrze wiemy także potrafią wyrządzić całkiem poważne szkody, zarówno w kwestii estetycznej, jak i w kwestii zdrowia naszych roślin. Dlatego też, warto poświęć nieco miejsca na łamach naszego serwisu właśnie kwestii pozbywania się kretów z naszych ogrodów, aby trawnik nie był skatowany ciągnącymi się w nieskończoność korytarzami a tu i tam nie pojawiały się psujące i szpecące cały krajobraz ogrodowy, krecie kopce.

Zabezpieczenie przed kretami.

Przede wszystkim, kretów możemy się pozbyć, zanim jeszcze się w ogóle pojawią w naszym ogrodzie. Wystarczy kilka drobnych zabiegów, które uniemożliwią im wejście na teren naszego ogrodu, wykonanych podczas przygotowywania ogrodu. Aby nie dopuścić do pojawienia się kreta w naszym ogrodzie, możemy wykonać gruntowe zapory, czyli wkopać dookoła ogrodu siatkę z drobnymi oczkami na głębokości do pół metra. Krety z reguły ryją korytarze dość płytko więc taka siatka skutecznie zabezpieczy nasz ogród przed przedostawaniem się do jego wnętrza kretów. Koszt wykonania nie należy do zbytnio wygórowanych, toteż warto tę kwestię przemyśleć, aby potem niepotrzebnie nie szukać rozwiązań na odstraszanie i przepędzanie kretów z naszego ogrodu.

Kret w ogrodzie.

Niemniej jednak skoro już dopuściliśmy do sytuacji, aby krety zawitały do naszego ogrodu, warto przemyśleć kwestie ich pozbycia się. Mamy tutaj do wyboru kilka różnorodnych metod zwalczania kretów, przy czym zdecydowana większość opiera się na ich przepędzaniu. Profesjonalne centra ogrodnicze z cała pewnością będą w posiadaniu odpowiednich środków odstraszających, które wystarczy rozstawić w ogrodzie, a krety po pewnym czasie znikną same. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż krety mają bardzo wyczulony zmysł powonienia, toteż niektóre zapachy, będą je odstraszać, takie jak chociażby zapach czosnku czy też karbidu. Dlatego też na bazie takich artykułów przygotowywane są środki odstraszające. Do tego jeszcze dochodzą wszelakie pułapki, które pozwolą nam delikwenta złapać i wynieść z dala od naszego ogrodu. Generalnie rzecz ujmując, do naszej dyspozycji pozostają różnorodne sposoby na zwalczanie kretów w ogrodzie, wobec czego nie powinniśmy mieć z tym zagadnieniem większych trudności. Wystarczy trochę chęci i wolnego czasu a z całą pewnością przepędzimy szkodniki z dala od naszego ogrodu, nie wyrządzając im przy tam nawet najmniejsze krzywdy.

Podsumowanie

Ostatecznie możemy tutaj powiedzieć, iż pozbycie się kreta z ogrodu nie jest zadaniem wyjątkowo trudnym czy też skomplikowanym. Wystarczy skorzystać z odpowiednich, dostępnych w sklepach ogrodniczych środków, czy też nawet z niektórych produktów spożywczych, aby skutecznie odstraszyć krety z naszego ogrodu i pozbyć się problemu raz na zawsze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*