Zwalczanie szkodników ogrodowych – cz.3

O zwalczaniu szkodników ogrodowych mówiliśmy już dwukrotnie (tu i tu), niemniej jednak temat ten zawsze jest tak rozległy, iż w zasadzie, nigdy nie będzie wyczerpany. Wynika to przede wszystkim z ogromnej wręcz ilości wszelkiego rodzaju szkodników ogrodowych, które mogą w negatywny sposób wpłynąć na nasze rośliny ogrodowe, wobec czego też, do każdego z rodzaju szkodników, należy podchodzić indywidualnie. Wśród najważniejszych szkodników, wymienialiśmy już wszelkiego rodzaju gryzonie i owady, jednakże jest jeszcze specyficzny rodzaj szkodnika ogrodowego, który nie wypleniony może się przedostać nawet do naszego domu.

Mrówki i ich zwalczanie.

Szkodliwość mrówek w naszych przydomowych ogrodach jest tematem dość kontrowersyjnym, bowiem wielu uważa iż są to wybitnie pożyteczne stworzenia. Trzeba tutaj jednakże zwrócić uwagę na fakt, iż w przypadku ich występowania w naszych ogrodach, trudno jest mówić o pożyteczności. Wystarczy przyjrzeć się temu co robią mrówki z nasionami świeżo wysianymi w naszych ogrodach. Wszystkie wyniosą celem ich zmagazynowania i zjedzenia. Trudno więc powiedzieć tutaj iż są to stworzenia pożyteczne. W lesie, w swoim naturalnym środowisku, jak najbardziej powinniśmy pozostawić je w spokoju, bowiem stanowią naturalny i nieodłączny element ekosystemu, natomiast w naszych ogrodach, warto się ich pozbyć. Dlatego też, zwalczanie mrówek preparatem Mrówkotox uważamy za dobre rozwiązanie, bowiem nie dość, że zabezpieczymy nasiona naszych roślin ogrodowych, to jeszcze unikniemy przypadkowego pogryzienia przez mrówki, a trzeba pamiętać, iż niektóre ich odmiany potrafią bardzo przykro pogryźć człowieka.

Pozostałe szkodniki.

Oczywiście trzeba pamiętać w dalszym ciągu o tym, iż bardzo ważne będzie także zwalczanie szkodników i dezynsekcja, przeprowadzana za każdym razem, kiedy tylko stwierdzimy w pobliżu naszych domów szkodniki takie jak osy, czy też szerszenie. Są to owady bardzo niebezpieczne, które w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem mogą pokazać do czego są zdolne, a już w szczególności w przypadku osób które będą przypadkowo uczulone na jad os czy tez szerszeni. W pewnych krytycznych sytuacjach, mogłoby się to zakończyć poważnymi komplikacjami zdrowotnymi, a znane są nawet przypadki śmierci. Jednym słowem walka z wszelkiego rodzaju niebezpiecznymi szkodnikami ogrodowymi powinna być prowadzona przez nas bez jakichkolwiek skrupułów. Przede wszystkim musimy zagwarantować sobie maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa, aby dzięki temu w naszych ogrodach czuć się dobrze i mieć możność korzystania z nich kiedy tylko będziemy odczuwać wyraźną chęć na relaks w przydomowym ogrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*