Filtracja powietrza wtłaczanego do warsztatu lakierniczego.

Zapewnienie sobie możliwości świadczenia usług lakierniczych na wysokim poziomie jakościowym, wymaga przede wszystkim odpowiednich inwestycji. Tutaj, najważniejsze będzie utrzymanie odpowiedniej czystości atmosfery roboczej w całym warsztacie. Szczególnie istotne jest zaś, utrzymanie czystej atmosfery, bezpośrednio w strefie nakładania lakieru. W tym celu, konieczne jest zainwestowanie w odpowiedniej klasy system wentylacji połączony z filtracją powietrza wtłaczanego. Dodatkowo można zainwestować w wewnętrzne filtry osadowe, które przechwycą pozostałe zabrudzenia lotne, które przedostałyby się przez filtr kieszeniowy na systemie wentylacji. W przeciwnym razie, niestety nie uda nam się osiągnąć odpowiednio wysokiego poziomu jakości, realizowanych prac lakierniczych.

System wentylacji mechanicznej, z filtracją powietrza.

Jak już o tym wspomnieliśmy, kluczową rolę odgrywać będzie odpowiednia wentylacja mechaniczna całego warsztatu. Przede wszystkim, zagwarantuje nam ona stałą wymianę powietrza, co znacznie podniesie komfort pracy dla wszystkich pracowników warsztatu. Poprzez odpowiedni filtr kieszeniowy do firmy lakierniczej, zamontowany na kanałach wlotowych, będziemy mogli zaś osiągnąć wysoki poziom filtracji powietrza wtłaczanego do wnętrza pomieszczeń lakierniczych. Pozwoli nam to osiągnąć lepszy poziom jakości realizowanych prac lakierniczych. Musimy bowiem pamiętać o tym, iż najważniejszą kwestią w tym przypadku, jest zagwarantowanie czystej atmosfery roboczej w strefie nakładania lakieru.

Dodatkowa filtracja wewnętrzna.

Dobry filtr kieszeniowy jest w stanie przechwycić bardzo dużo zanieczyszczeń, ale niestety nie wszystkie. Zawsze jakaś ich część przedostanie się do wnętrza warsztatu. Musimy więc je wychwycić w inny sposób. Tutaj stosowane są filtry osadowe, czyli naścienne, podłogowe, oraz sufitowe. Ich zadaniem jest wiązanie w swojej strukturze wszystkich tych zanieczyszczeń, które unosząc się trafią na filtr. Dzięki temu nie będą mogły ponownie się unieść i przedostać do strefy roboczej. Filtry tego typu przechwytują pozostałe zanieczyszczenia, które przedostały się przez filtr kieszeniowy, jak również te, które powstają wewnątrz warsztatu. Musimy bowiem pamiętać, iż we wszystkich warsztatach, zawsze wewnątrz powstaje całkiem sporo zanieczyszczeń. Trzeba tylko umiejętnie się ich pozbywać, aby zagwarantować sobie możliwość efektywnego realizowania prac lakierniczych na wysokim poziomie jakościowym.

Podsumowanie.

Jednym słowem, aby osiągnąć wysoki poziom jakości realizowanych prac lakierniczych, koniecznością jest zainwestowanie w odpowiednie systemy filtracji powietrza. Pozwolą one na maksymalny, możliwy do osiągnięcia poziom oczyszczenia wewnętrznej atmosfery, co z kolei zagwarantuje nam lepszy poziom jakości realizowanych prac lakierniczych. Można więc powiedzieć, iż są to inwestycje absolutnie niezbędne, bez których trudno sobie w ogóle wyobrazić prawidłową realizację prac lakierniczych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*