Oczyszczanie ziemi z wykopów budowlanych.

Oczyszczanie ziemi

Ziemia z wykopów budowlanych bardzo często jest wykorzystywana do wyrównywania terenu w obejściu domu czy też w ogrodach. Bardzo istotną kwestią jest tutaj więc oczyszczanie ziemi z wszelkich zanieczyszczeń oraz większych kamieni. Trzeba także podkreślić, iż z reguły, ziemia z wykopów budowlanych, przez długi czas leży, zanim zostanie wykorzystana do wyrównania terenu. W związku z tym samoczynnie zaczyna się zbrylać, co znacznie utrudnia jej późniejsze wykorzystanie. Aby zapewnić możliwość jej wykorzystania, należy ją więc starannie przesiać, oczyścić z wszystkich zanieczyszczeń oraz kamieni, jak również rozdrobnić większe bryły humusu. W tym celu należy zastosować łyżkę do przesiewania ziemi, montowaną na koparce.

Czy możliwe jest oczyszczanie ziemi z wykopów z zastosowaniem innych rozwiązań?

Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe. W tym zakresie najczęściej, stosowane są przesiewacze bębnowe. Trzeba jednakże zaznaczyć, iż ich wykorzystanie ma swoje wady. Przede wszystkim są to urządzenia stacjonarne, a więc humus do przesiewania należy do nich załadować, a następnie odebrać oczyszczoną ziemię, oraz usunąć zabrudzenia, kamienie i korzenie.

W tej kwestii więc, łyżka z przesiewaczem jest rozwiązaniem bardziej korzystnym. Możemy bowiem oczyszczanie ziemi z wykopów zrealizować sprawniej i szybciej. Bez zbędnego jej przeładowywania z miejsca w miejsce. Po prostu nabieramy łyżkę humusu, uruchamiamy mechanizm przesiewacza, a pod łyżkę spada już tylko oczyszczona i rozdrobniona ziemia. Można więc realizować tego typu prace bezpośrednio przy pracach wykończenia obejścia posesji. Zmagazynowany humus nabieramy łyżką z przesiewaczem i na bieżąco jest on oczyszczany przez rozwiezieniem po całym terenie obejścia i ogrodu.

Gdzie kupić łyżkę z przesiewaczem?

Istotną kwestią jest tutaj także zakup odpowiedniej łyżki z przesiewaczem. Musimy pamiętać, iż jest to łyżka montowana bezpośrednio na ramieniu koparki. Musi więc być dopasowana do konkretnego modelu koparki zarówno pod względem technicznym jak i wagowym. Nie możemy przecież zamontować zbyt dużej łyżki do zbyt małej koparki, bowiem mogłaby ona tego nie wytrzymać. Dlatego też, każda łyżka z przesiewaczem będzie dobierana indywidualnie do konkretnej maszyny. Dzięki temu, mamy bowiem gwarancję, iż wszystko będzie działać jak należy i nie będzie dochodzić do uszkodzenia samej łyżki jak i koparki.

Podsumowanie

Ostatecznie też należy pamiętać, iż oczyszczanie ziemi z zastosowaniem łyżki z przesiewaczem będzie bardziej korzystne, niż zastosowanie przesiewaczy bębnowych. Cały proces będzie o wiele szybszy i zapewnia większe możliwości. Można więc powiedzieć, iż łyżka z przesiewaczem to konkretna inwestycja dla wielu firm budowlanych, o czym warto pamiętać. Z całą pewnością będzie ona przynosić konkretne, określone korzyści w postaci większych możliwości, poszerzenia zakresu świadczonych usług, a tym samym podniesienia zyskowności z działalności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*