Młot hydrauliczny, jako dodatkowe wyposażenie koparki.

Posiadanie odpowiednio dobranej koparki w firmie budowlanej to bardzo istotna kwestia. Sprzęt ciężki, wpływa bowiem bardzo korzystnie na realizację wielu prac. W tym przypadku chodzi głównie o prace ziemne. Warto jednak zauważyć, iż można poszerzyć możliwości eksploatacji koparki kupując dodatkowe wyposażenie do niej. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie odpowiednio dobrany młot hydrauliczny. Jest to sprzęt, który pozwala nam znacznie poszerzyć możliwości zastosowania koparki. Po zamontowaniu młota hydraulicznego będziemy mogli realizować prace wyburzeniowe na szeroką skalę. Dodatkowo, przy zastosowaniu odpowiedniej nakładki na młot hydrauliczny, możliwe stanie się także wbijanie stalowych słupów zbrojeniowych do gruntu

Czy młot hydrauliczny jest kosztowny?

To oczywiście jest zależne od rodzaju młota. Możliwe jest bowiem zakupienie młota do minikoparki za kilkanaście tysięcy złotych. Możliwe jest także zakupienia młota do dużej koparki gąsienicowej, gdzie koszty mogą sięgnąć nawet w okolicy 100 tys. PLN. Generalnie rzecz więc ujmując, młot hydrauliczny będzie dość kosztowny. Jego cena zaś będzie rosnąć wraz z parametrami technicznymi i możliwościami zastosowania. Musimy bowiem pamiętać, iż im większy młot hydrauliczny zakupimy, tym większe możliwości prac wyburzeniowych będziemy mogli osiągnąć.

Dużo będzie też zależeć od tego czy zdecydujemy się na zakup młota całkiem nowego, czy też raczej dokonamy zakupów na rynku wtórnym. Tutaj jednakże trzeba od razu zaznaczyć, iż kupując młot z rynku wtórnego będziemy pozbawieni opieki gwarancyjnej producenta. Jakiekolwiek usterki, trzeba będzie więc usuwać we własnym zakresie i ponosić z tego tytułu koszty. Jest to więc dobra opcja dla tych przedsiębiorców, którzy posiadają odpowiednie możliwości do samodzielnego przeprowadzania przeglądów i napraw zakupionych młotów. Jeśli takich możliwości dana firma nie posiada, to lepszym rozwiązaniem będzie zakup młota prosto od producenta. Zapewni to ochronę gwarancyjną i oczywiście świadomość, że urządzenie jest nowe i będzie pracować o wiele bardziej wydajnie.

Zakres zastosowania młotów hydraulicznych.

Oczywiście podstawowym zakresie zastosowania jest w tym przypadku realizacja wyburzeń. Dobry młot hydrauliczny o odpowiednio dobranej mocy poradzi sobie praktycznie z każdą przeszkodą. Jest idealnym narzędziem do kruszenia murów, wylewek betonowych, stropów, a nawet konstrukcji z żelbetonu. Możemy przy jego zastosowaniu skutecznie wbijać słupy zbrojeniowe do gruntu (należy zastosować odpowiednią nakładkę do wbijania słupków). Ostatecznie młot hydrauliczny pozwala nam na rozkruszanie przeszkód gruntowych takich jak chociażby skłony większego sortymentu, uniemożliwiające prowadzenie dalszych prac ziemnych.

Podsumowanie

Generalnie można tutaj powiedzieć, iż odpowiednio dobrany młot hydrauliczny do koparki jest bardzo dobrym narzędziem. Sprawdza się w wielu zastosowaniach ogólno budowlanych. Zakup tego typu narzędzia będzie więc bardzo korzystnym rozwiązaniem dla każdej niemalże firmy budowlanej. Oczywiście pod warunkiem posiadania odpowiedniej koparki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*