Zwalczanie szkodników ogrodowych – cz.2.

W poprzedniej części podjęliśmy temat zwalczania szkodników ogrodowych takich jak krety, myszy, czy szczury, wobec czego w tej części przyszła kolej na zwalczanie owadów, które także stanowią bardzo poważne zagrożenie dla jakości naszego ogrodu.

Najczęściej pojawiające się szkodliwe owady ogrodowe.

Przede wszystkim musimy sobie powiedzieć nieco więcej o naszym przeciwniku czyli o szkodliwych owadach, w których przypadku konieczne będzie podjęcie działań, a w skrajnych przypadkach konieczna do przeprowadzenia będzie dezynsekcja realizowana przez zewnętrzne firmy specjalizujące się w tego typu działaniach. Do najczęściej pojawiających się szkodliwych owadów, wywierających negatywny wpływ na nasze ogrody, oraz stanowiących zagrożenie dla nas samych trzeba tutaj zaliczyć:

  • Mszyce – atakujące rośliny i pożerające liście i łodygi.
  • Larwy owadów – które w kilka dni potrafią ogołocić całe drzewko ozdobne z przepięknych liści.
  • Osy i szerszenie – które nie dość, że nie zapylają roślin, to jeszcze odganiają pożyteczne pszczoły a w skrajnych przypadkach potrafią Stanowic poważne zagrożenie dla nas samych.

Aby przeprowadzane przez nas zwalczanie owadów mogło być skuteczne, przede wszystkim trzeba stwierdzić rodzaj występującego zagrożenia, a następnie dobrać odpowiednie środki owadobójcze, skuteczne w przypadku poszczególnych gatunków szkodników. Z reguły tego typu środki będzie można dostać w każdym sklepie ogrodniczym, lub tez w marketach które między innymi dystrybuują także produkty dla ogrodnictwa, aczkolwiek trzeba tutaj bardzo starannie sprawdzić jakiego rodzaju środek owadobójczy kupujemy i jak z niego korzystać aby nie wyrządzić krzywdy roślinom a przede wszystkim samym sobie.

Stosowanie środków owadobójczych.

Jako, że wszelkiego rodzaju środki owadobójcze to przede wszystkim silne środki chemiczne, przy ich stosowaniu należy zastosować wszelkie niezbędne środki ostrożności. Okulary ochronne, rękawice, maska z pochłaniaczem oraz specjalne ubranie to minimalna podstawa w większości przypadków. Jeśli jest to wymagane w przypadku poszczególnych środków, z reguły na opakowaniu jest napisane, czy należy stosować jakiekolwiek inne środki ochrony osobistej i są też z reguły wyszczególnione.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując musimy powiedzieć, iż szkodniki czyli wszelkiego rodzaju gryzonie oraz owady stanowią bardzo poważne zagrożenie dla naszych ogrodów, a co za tym idzie, warto uzbroić się w wiedzę niezbędną do skuteczniej z nimi walki. Jeśli nie będziemy reagować, lub nawet zareagujemy za późno, niestety ale cały trud włożony w zakładanie naszego przydomowego ogrodu, może pójść na marne, gdyż szkodniki zdąża zniweczyć naszą pracę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*