Wykorzystanie geowłókniny typu TS.

Wykorzystanie geowłókniny typu TS

Obecnie, wykorzystanie geowłókniny typu TS jest coraz szersze. Przede wszystkim, znajduje ona swoje zastosowanie we wszelkiego rodzaju pracach związanych z wykańczaniem ogrodów oraz obejścia domu. Jest to materiał wykonany w technologii igłowania włókien ciągłych, polipropylenowych. Poza tym jest to materiał wodoprzepuszczalny, odporny na zniszczenia, ni ulegający rozkładowi, oraz neutralny dla środowiska. Jest także częściowo stabilizowany przeciwko działaniu promieniowania UV. Dzięki tym zaletom, wykorzystanie geowłókniny typu TS, jest już bardzo szerokie, a stale zyskuje nowe obszary zastosowania.

Gdzie najlepiej sprawdzi się wykorzystanie geowłókniny typu TS?

Jak już sobie powiedzieliśmy we wstępnie, wykorzystanie geowłókniny typu TS, jest bardzo szerokie. Trzeba jednakże zauważyć, iż w niektórych przypadkach, sprawdza się ona o wiele lepiej niż w innych. Wobec tego też, w pewnych obszarach zastosowania jest bardziej spopularyzowanym, materiałem geosyntetycznym. Do najczęstszych i najbardziej popularnych obszarów zastosowania zaliczamy:

  • Drogi dojazdowe – wszelkie drogi dojazdowe do posesji czy też garażu, zarówno brukowane, jak i utwardzane innymi technologiami. Geowłóknina w tym przypadku pozwala na utrzymanie stabilnej nawierzchni, nawet pomimo sporego obciążenia. Zapewnia zatrzymanie warstw nawierzchni z jednoczesnym przepuszczaniem wody opadowej.
  • Systemy drenażowe – wykorzystanie geowłókniny do budowy systemów drenażowych, znacznie podnosi ich efektywność. Materiał ten pozwala na ograniczenie ilości zastosowanego do systemu drenażowego żwiru. Poza tym, znacznie podnosi trwałość całej konstrukcji.
  • Tarasy i ścieżki ogrodowe – w tym przypadku, wykorzystanie geowłókniny typu TS, pozwala na skuteczne odseparowanie piasku podsypkowego, od reszty warstw podbudowy. Dzięki temu, piasek nie ulega wypłukiwaniu, co przekłada się na zwiększoną trwałość wykonanej nawierzchni.
  • Baseny ogrodowe i oczka wodne – w tym przypadku, wykorzystanie geowłókniny typu TS, sprowadza się przede wszystkim do zabezpieczenia folii basenowej przed uszkodzenia. Dzięki temu, baseny ogrodowe i oczka wodne cieszą się dłuższą żywotnością, bez konieczności przeprowadzania prac naprawczych.

Dlaczego geowłóknina jest tak bardzo popularnym rozwiązaniem?

Przede wszystkim dlatego, iż jej zastosowanie przyczynia się do znacznego wzrostu trwałości poszczególnych konstrukcji budowlanych. Jej wykorzystanie zapewnia nam sporo dodatkowych funkcjonalności, takich jak:

  • Separacja – skutecznie rozdziela od siebie różne warstwy gruntu
  • Filtracja – zatrzymuje drobne cząstki jednocześnie umożliwiając przepływ wody, co pozwala uniknąć zamulania drenażu.
  • Drenaż – odprowadza wodę w kierunku odpływu z wysoką skutecznością.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, wykorzystanie geowłókniny typu TS, przyczynia się do konkretnych korzyści. Jest to też główna zaleta, dla której wielu inwestorów decyduje się na wdrożenie tego typu rozwiązania, także w swoich ogrodach i obejściu domu. Z całą pewnością jest to opcja może i dość kosztowna, jednakże z drugiej strony, gwarantująca nam bardzo wyraźne korzyści.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*