Trekking dookoła Mont Blanc.

Wśród wszystkich opcji wyjazdu na trekking w Alpy, zdecydowanie najbardziej ciekawą opcją wydaje się być trekking dookoła Mont Blanc. Nic w tym dziwnego. Jest to w końcu najwyższy alpejski szczyt, wznoszący się dumnie na wysokość 4808 m n.p.m. Można nawet powiedzieć, iż jest to najwyższy szczyt w naszym najbliższym sąsiedztwie. Jego zdobycie co prawda wymaga sporego przygotowania i doświadczenia, niemniej jednak trekking w jego pobliżu już do tak wymagających nie należy. Warto tutaj od razu podkreślić, iż trekking dookoła Mont Blanc, jest obecnie coraz bardziej popularną formą wyjazdu na trekking. Decydują się na niego zarówno bardziej doświadczeni, jak i początkujący pasjonaci trekkingu górskiego.

Jak wygląda trekking dookoła Mont Blanc?

Przede wszystkim, jest to raczej trekking przygotowany zarówno z myślą o początkujących, jak i bardziej doświadczonych pasjonatach trekkingu. Wyjazd z reguły obejmuje kilka dni, a każdego dnia będziemy mieć do pokonania kolejny odcinek trasy. Tutaj dochodzi jeszcze kwestia wariantów trasy. Otóż, każdego dnia, możemy wybrać wariant trudny i łatwy. W zależności od naszych możliwości, czy tez dyspozycji w danym dniu. Wariant prosty zwykle będzie wymagać około 2-3 godzin marszu, przy czym wariant trudny, zajmować będzie nawet do 8 godzin podróży. Generalnie, można powiedzieć, iż realizowany w taki sposób trekking dookoła Mont Blanc, będzie mieć zawsze sporo zwolenników. Wyprawa bowiem pozwala nam na odpuszczenie sobie danego dnia, ze względu na gorszą dyspozycję.

Każdego dnia będziemy także nocować w innym miejscu. Będą to albo hotele, albo górskie schroniska. W każdym jednak razie, wszystko będzie starannie i precyzyjnie przygotowane jeszcze przed wyjazdem, przez biuro podróży. Trzeba więc tutaj zaznaczyć, iż najlepsza opcją na trekking dookoła Mont Blanc, będą właśnie wyjazdy organizowane przez biura podróży. Gwarantuje nam to wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfortu na trasie. Wszystko jest przygotowane i zapięte na ostatni guzik. Nam pozostaje jedynie chłonąć piękno górskiej przyrody i korzystać z możliwości aktywnego wypoczynku.

Koszty wyjazdu na trekking w Alpy.

Oczywiście, trzeba także zdawać sobie sprawę z tego, iż wyjazd na trekking dookoła Mont Blanc, będzie pociągać za sobą pewne koszty. Jest to dość wymagający pod tym względem wyjazd. Koszty biura podróży nie będą zbyt wygórowane. Z reguły trekking TMB w Alpach, będzie kosztować około 2000 PLN. Na tym jednak koszty się nie kończą, bowiem powinniśmy zabrać ze sobą jeszcze gotówkę w wysokości około 350-400 Euro na osobę. Chodzi o wykupienie wstępu do parków narodowych czy też szczególnych atrakcji na szlaku. W każdym jednak razie, obiektywnie rzecz ujmując, trekking dookoła Mont Blanc nie jest jakoś specjalnie kosztowny. Większość z nas powinna nie mieć poważniejszych trudności z zapewnieniem sobie funduszy na wyjazd.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*