Schody z marmuru i ich zalety

Schody z marmuru

Schody z marmuru to jedno ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań w zakresie wykończenia wnętrz naszych domów jednorodzinnych. Dlatego też, coraz częściej sięga się po kamienie naturalne takie jak chociażby marmur czy też granit. Na chwilę obecną można zaobserwować wzmożone zainteresowanie marmurem i wykonywaniem z niego wielu elementów użytkowych w naszych domach, co jednocześnie podnosi styl a w pewnym zakresie przydaje także prestiżu naszym wnętrzom. W szczególności zaś marmur, który jest tutaj przecież jednym ze zdecydowanie najbardziej kosztownych materiałów, jakie możemy zastosować w wykończeniach wnętrz. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej wszystkim wadom i zaletom zastosowania marmuru jako materiału na wykonanie schodów wewnętrznych.

Jakie zalety zapewniają nam schody z marmuru.

Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć, iż schody marmurowe posiadają o wiele więcej zalet niż wad. Główną i podstawową zaletą jest niebywały poziom estetyki i wręcz ekstrawagancji. Schody marmurowe podnoszą bardzo wyraźnie prestiż domu, szczególnie jeśli poza schodami wykonamy jeszcze jakiekolwiek inne elementy z marmuru, jak chociażby parapety, blaty kuchenne, czy też całe posadzki. Jest to materiał stosunkowo twardy, może nie aż tak bardzo trwały jak granit, niemniej jednak wystarczająco trwały aby niemożliwym było zupełnie przypadkowe jego uszkodzenie.

Z reguły upuszczona szklanka nie powinna wyrządzić żadnych większych szkód. Wartym podkreślenia jest tutaj także to, iż ekskluzywne schody marmurowe można bardzo łatwo utrzymać w czystości, i nie trzeba się martwić, jeśli przypadkiem rozlejemy wodę na schody, tak jak ma to miejsce w przypadku schodów drewnianych. Po prostu schody z marmuru będą zapewniać duży poziom estetyki wnętrz, a co więcej będą bardzo trwałe.

W każdym razie, będą to doskonałe rozwiązania, które poszerzając o eleganckie wykończenie wnętrza domu w marmurze, zapewnią nam maksymalnie wysoki poziom estetyki i stylu w naszych wnętrz.

Wady schodów marmurowych.

Warto tutaj także wspomnieć o tym, iż schody z marmuru poza swoją ekskluzywnością niosą za sobą także wadę. Jedna i to bardzo poważna wadę. Jest nią ich cena. Koszt zakupu a następnie montażu ekskluzywnych schodów marmurowych może niejednego z nas przyprawić o zawał, toteż z reguły jest to rozwiązaniem skierowanym raczej do osób o grubszym portfelu. Można nawet powiedzieć, iż dobrze wykonane i poprawnie zamontowane schody z marmuru, będą z reguły kosztować 3 razy tyle co zwykłe schody betonowe czy też drewniane.

Podsumowanie

Niemniej jednak jest to wydatek w stu procentach jednorazowy, wobec czego nie będziemy musieli ich zbyt szybko zmieniać, można nawet powiedzieć, iż najszybsza zmiana schodów będzie miała miejsce dopiero w momencie, kiedy zmieni nam się koncepcja, bowiem marmur jest wystarczająco rwały żeby przeżyć nas a także przyszłe pokolenia korzystające z tego samego domu. Jednym słowem jest to rozwiązaniem dość kosztownym, jednakże wysoki poziom trwałości oraz niesamowita elegancja i ekskluzywność, w stu procentach rekompensują nam te wydatki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*