Rumień na twarzy i jego leczenie.

Pojawienie się rumienia na twarzy wynika z różnych przyczyn zdrowotnych. W każdym jednakże razie, nie jest to nic estetycznego ani też przyjemnego. Rumień na twarzy, pozostawiony sam sobie, może z czasem przerodzić się w bardziej doskwierające zdrowiu problemy. Najczęściej pojawia się w przypadku cery naczyniowej, której towarzyszyć będą poszerzone oraz popękane naczynka krwionośne. Z czasem może się to przerodzić w uczucie pieczenia, rozgrzania, swędzenia. Niekiedy może się to przerodzić nawet w obrzęk na twarzy. Choć początkowo objawy mają charakter przemijający, to jednak z czasem, zmiany skórne mogą przybrać charakter trwały. Warto więc sprawdzić, w jaki sposób możemy zwalczać rumień na twarzy, bowiem jest to z cała pewnością jak najbardziej możliwe.

Rumień na twarzy a zabiegi laserowe.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na rumień na twarzy, będą zabiegi laserowe realizowane za pomocą laserów diodowych. W tym przypadku wiązka światła laserowego o konkretnej, ściśle określonej długości fali (532 nm lub 940 nm) przechodzi przez skórę nie powodując jej uszkodzeń. Dopiero w zetknięciu z hemoglobiną, czyli barwnikiem w naszej krwi, wydziela duże ilości ciepła, co prowadzi do obkurczenia się i trwałego zamknięcia poszczególnych naczynek krwionośnych. Tak skoagulowane naczynie jest trwale uszkodzone, po czym w naturalnym procesie resorpcji będzie wchłonięte przez organizm.

Na miejsce zamkniętych i wchłoniętych przez organizm naczynek, z czasem będą pojawiać się nowe. Dzięki temu zabiegowi, rumień na twarzy wyraźnie osłabnie. Powtórzenie zabiegu w regularnych odstępach czasu pozwoli osiągnąć jeszcze bardziej zadowalające efekty. Można więc powiedzieć, iż diodowy laser na naczynka będzie rozwiązaniem bardzo korzystnym dla naszego organizmu, w szczególności zaś dla skóry twarzy.

Kiedy stosować zabiegi diodowym laserem na naczynka?

Oczywiście w swoich założeniach, laser ten jest stosowany w przypadku kiedy pojawia się rumień na twarzy. Niemniej jednak możemy wyróżnić także inne przypadki, kiedy jego zastosowanie jest jak najbardziej właściwe. Będą to następujące przypadki:

  • Teleangiektazje
  • Naczyniaki starcze
  • Naczyniaki gwiaździste
  • Zmiany rumieniowe
  • Naczyniaki płaskie
  • Niektóre zmiany naczyniowe kończyn dolnych

Można więc powiedzieć, iż jest to laser stosowany w dość szerokim spektrum przypadków. W większości sytuacji chodzi jednak zawsze o naczynka i bezpośrednio związaną z nimi estetykę skóry.
Sam zabieg jest z reguły dość prosty i nie wymaga stosowania jakiegokolwiek znieczulenia. W przypadku drobnych oznak rumieniowatrych, w zupełności wystarczające będzie przeprowadzenie jednego zaledwie zabiegu. W przypadku jednak bardziej wyraźnych, kiedy rumień na twarzy jest widoczny wyraźnie, trzeba będzie zabieg powtórzyć. W niektórych przypadkach nawet 3-4 razy. Niemniej jednak jest to bardzo korzystny szczególnie w przypadku rumienia na twarzy, który nabiera cech szalenie intensywnych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*