Profile świetlne z tworzywa sztucznego.

profile świetlne

Profile świetlne, to obecnie jedno z popularniejszych wykończeń zarówno w przypadku meblarstwa jak i klasycznych wykończeń wnętrz. Jest to rozwiązanie zapewniające nam nie tylko estetyczne wykończenie różnych ostrych krawędzi i połączeń różnych płaszczyzn. Dodatkowo bowiem, pozwala nam wdrożyć do pomieszczeń mieszkalnych ciekawe oświetlenie. Dyskretne i ukryte za wgłębieniami ściennymi czy też pod półkami w meblach. Możemy więc powiedzieć, iż profile świetlne, stanowią doskonały sposób na dodatkowe oświetlenie i jednocześnie wykończenie wnętrz.

Czym dokładnie są profile świetlne z tworzywa sztucznego?

Warto sobie tutaj w pierwszej kolejności powiedzieć nieco więcej o tym, czym właściwie owe profile świetlne są. Otóż są to klasyczne profile wykończeniowe z tworzywa sztucznego. W tym jednak przypadku, są one wytłaczane z poliwęglanu, gdyż jest to tworzywo sztuczne charakteryzujące się wysokim poziom przeźroczystości. Wewnątrz profili świetlnych jest dodatkowo zamontowana listwa oświetleniowa LED. Możemy ją zasilać bezpośrednio z sieci, lub też z akumulatora, a nawet z paneli fotowoltaicznych. Jako, że źródłem światła są w tym przypadku diody LED, jest to oświetlenie energooszczędne a więc także i ekologiczne.

Gdzie możemy zastosować profile świetlne?

Istotną zaletą, jaką charakteryzują się profile świetlne jest to, iż sprawdzają się w bardzo szerokim spektrum zastosowań. Oczywiście, powstały one głównie z myślą o branży meblarskiej. Jednakże z czasem okazało się, iż doskonale nadają się do zastosowania także w innych przypadkach. Najczęściej spotykanymi zastosowaniami profili świetlnych są:

  • Dodatkowe oświetlenie w meblach domowych
  • Oświetlenie ekspozycyjnych witryn sklepowych
  • Oświetlenie w chłodniach sklepowych
  • Wykończenie wnęk ściennych i narożników
  • Dodatkowe źródło oświetlenia zewnętrznego zasilane z paneli fotowoltaicznych.

Jest to generalnie bardzo szeroki zakres zastosowania, toteż nic dziwnego, iż na chwilę obecną, profile świetlne są wytwarzane w wielu różnych wariantach. Dzięki temu też, możliwe jest ich niemalże perfekcyjne dopasowanie do praktycznie każdego rodzaju zastosowania.

Zakup profili świetlnych.

Standardowo, każdy producent profili świetlnych dostarcza na rynek określone modele i wzory profili. Większość z nich, sprawdzi się w ogólnych zastosowaniach, toteż możemy po prostu wybrać się do marketu budowlanego i zakupić odpowiednie profile. W przypadku jednak, kiedy mamy specyficzne potrzeby, trzeba będzie wybrać się do producenta, aby zamówić profile wykonane według indywidualnego projektu. Większość producentów, udostępnia taką możliwość, aczkolwiek musimy liczyć się z koniecznością poniesienia z tego tytułu większych kosztów. Dlatego też, dla użytku indywidualnego, w naszych domach jednorodzinnych i mieszkaniach, jest to raczej nieuzasadnione.

Jednakże już w przypadku zamawiania dużych ilości profili świetlnych, przeznaczonych do wystroju sieci sklepów bądź też sieci hoteli, wykonanie ich według indywidualnego projektu, staje się w pełni uzasadnione.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż profile świetlne to doskonałe rozwiązanie nie tylko do naszych domów jednorodzinnych, ale także do sklepów czy innych obiektów przemysłowych oraz handlowych. Zapewniają nam estetyczne wykończenie wnętrz, oraz dodatkowe, również estetyczne i dyskretne, energooszczędne oświetlenie. Jest to więc bardzo korzystna opcja, z której warto korzystać wszędzie tam, gdzie to tylko jest możliwe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*