Pompy Tsurumi serii LB.

pompy Tsurumi serii LB

Pompy Tsurumi serii LB to małe, a jednak bardzo dobre pompy zatapialne sprawdzające się w bardzo szerokim spektrum zastosowań. Są to pompy wykorzystujące tzw. chłodzenie wymuszone, czyli wynikające z przepływu pompowanego medium pomiędzy obudową zewnętrzną a silnikiem. Z punktu widzenia użytkownika, najważniejsze jest jednakże to, iż pompy Tsurumi serii LB to urządzenia bardzo solidne, odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dzięki tym zaletom, grono zadowolonych użytkowników tej serii pomp zatapialnych dostarczanych przez Tsurumi stale rośnie.

Gdzie wykorzystywane są pompy Tsurumi serii LB?

Pompy zatapialne tej serii znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu różnych przypadkach. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane w domach jednorodzinnych, czy też na działkach rekreacyjnych jako pompa do wody. Przy jej pomocy, bezproblemowo usuniemy wodę z zalanej piwnicy, czy też opróżnimy basen ogrodowy.

Niemniej jednak, pompy Tsurumi serii LB znajdują także swoje zastosowanie w branży budowlanej. Na przykład przy odwadnianiu wykopów budowlanych. Bez większych trudności radzi sobie z pompowaniem wody zanieczyszczonej materiałami ściernymi, takimi jak chociażby piasek. Możemy więc powiedzieć, iż pompy Tsurumi serii LB będą sprawdzać się w stosunkowo trudnych i wymagających warunkach pompowania.

Czym charakteryzują się pompy zatapialne Tsurumi LB?

Przede wszystkim, wyróżniają się one na tle konkurencji swoją konstrukcją. Zastosowano tutaj półotwarty wirnik wykonany z gumy uretanowej, zapewniający odporność przy kontakcie z materiałami ściernymi, zawartymi w pompowanym medium. Korpus wykonany został z kauczuku butaoleinowego oraz gumy. Pokrywa ssawna to stal z gumą uretanową. Dodatkowo mamy tutaj do czynienia z podwójnym uszczelnieniem mechanicznym wału S i C w kąpieli olejowej. Konstrukcyjnie, jest to więc bardzo dobra i wydajna technologia, zapewniająca, iż pompy Tsurumi serii LB są odporne na uszkodzenia i mogą długookresowo pracować na sucho. Ta ostatnia zaleta wynika głównie z systemu chłodzenia silnika, które jest realizowane poprzez przepływającą między obudową a silnikiem, pompowaną cieczą.

Dostępne modele.

Pompy Tsurumi występują w kilku różnych wariantach, zapewniając nam zróżnicowane parametry techniczne. Dzięki temu, możliwe jest dopasowanie odpowiedniej pompy do konkretnych zastosowań. Są to pompy elektryczne dostępne w następujących warinatach

  • pompa Tsurumi LB-1500 – 1,5 kW
  • pompa Tsurumi LB-480 – 480W
  • pompa Tsurumi LB-480A – 480W z czujnikiem poziomu
  • pompa Tsurumi LB-800 – 800W
  • pompa Tsurumi LB-800A – 800W z czujnikiem poziomu

Podsumowanie.

Należy więc podkreślić, iż pompy Tsurumi serii LB to jednostki bardzo dobre, sprawdzające się w bardzo szerokim spektrum zastosowania. Radzą sobie z dość trudnymi i wymagającymi warunkami pracy. Mogą skutecznie pompować media zanieczyszczone materiałami ściernymi, takimi jak chociażby piasek. Do dyspozycji pozostaje nam kilka modeli, co sprawia, iż możemy skutecznie dobrać odpowiednią pompę do konkretnych wymagań danego zastosowania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*