Pompy przeponowe Caffini Libellulla do błota i wykopów.

W trakcie realizacji różnorodnych prac ziemnych w branży budowlanej, regularnie zachodzi konieczność zastosowania odpowiednich pomp do odwadniania. Z reguły dzieje się tak w sytuacjach, kiedy realizowane wykopy ziemne zostają zalane wodą, pochodzącą z opadów atmosferycznych, lub w przypadkach uszkodzenia rur wodociągowych oraz kanalizacyjnych. Trzeba tutaj jednakże zdać sobie sprawę, iż w takich sytuacjach, koniecznością jest zastosowanie odpowiednich pomp, które poradzą sobie z pompowaniem wody brudnej, błota i szlamu. Najlepsze w tym zakresie zastosowania będą zaś pompy przeponowe do błota i wykopów, dostarczane przez firmę Caffini.

Pompy Caffini Libellulla i ich podstawowa charakterystyka.

Są to pompy przeponowo membranowe, dostarczane w różnych wariantach. Możemy więc zaopatrzyć się pompy z silnikami elektrycznymi i spalinowymi, o wysokości podnoszenia do 15m, oraz wydajności w przedziale 20-30 m3/h. Wolny przelot w pompach tego typu plasuje się w przedziale 50-60 mm, co pozwala na spokojne pompowanie nawet stosunkowo sporych ciał stałych. Konstrukcja pomp Caffini jest tak przemyślana, aby możliwe było utrzymanie maksymalnie wysokiej wydajności. Pozwala także na pracę na sucho, orz zapewnia możliwość samo zasysania do głębokości 7m. Prędkość przepływu regulowana jest obrotami silnikami, co także pozwala dostawać parametry pracy pompy do konkretnych warunków i wymagań terenowych.

Możemy generalnie powiedzieć, iż są to na chwilę obecną zdecydowanie najlepsze pompy przeponowe do błota i wykopów, które bardzo łatwo pozyskać w naszym kraju. Dostępne są na ramach z kołami, co znacznie ułatwia ich transportowanie. W kwestii wykonania istotne jest także to, iż korpus oraz pozostałe części kontaktowe z wodą, wykonane są z aluminium co zabezpiecza konstrukcję przed korozją. Membrana pompy jest wykonana z NBR lub neopropenu. Pozostałe elementy pompy wykonywane są z aluminium lub żeliwa. Jest to więc bardzo solidna i trwała, wytrzymała konstrukcja.

Zastosowanie pomp Caffini Libellulla.

Oczywiście są one przede wszystkim stosowane w przypadku prac związanych z odwadnianiem zalanych wykopów budowlanych. Jednakże sprawdzają się także przy współpracy z systemami odwadniania igłofiltrami. Mogą być wykorzystywane w takich warunkach, gdyż zaprojektowano je z myślą o ciągłej pracy w trudnych i bardzo warunkach. Warto podkreślić, iż dostępne są także wersje pomp dopasowane do pracy w bardzo korozyjnych środowiskach. Dzięki temu też, pompy tego typu sprawdzą się niemalże w każdym przypadku. Po prostu są jednym z lepszych rozwiązań w wielu sytuacjach, które mogą się przytrafić na placu budowy.

Podsumowując, można powiedzieć, iż wspomniane przez nas pompy Caffini Libellulla, to bardzo dobry wybór dla każdego przedsiębiorstwa budowlanego, które regularnie realizuje spore ilości prac ziemnych. W takich przypadkach, zawsze istnieje ryzyko zalania wykopów, które należy odwodnić, aby możliwe było przystąpienie do kontynuacji prac.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*