Odzież myśliwska na wiosenne polowanie.

Jako, że sezon zimowy powoli dobiega swego końca, dla wielu myśliwych zaczyna się okres intensywnych przygotowań do rozpoczęcia aktywności łowieckiej. Wiadomo iż w trakcie sezonu zimowego, działalność wielu z nich zawiesza, z racji kosztowności przygotowania się do takich warunków. Jednakże w chwili, kiedy śniegi przestają być utrudnieniem, wracają do swojego zajęcia. Niemniej jednak, nawet na sezon wiosenny, zdecydowanie łatwiejszy pod tym względem, także należy się odpowiednio przygotować. Trzeba będzie zadbać przede wszystkim o odpowiedniej klasy odzież, która zagwarantuje poczucie komfortu, oraz pełnię bezpieczeństwa, w obliczu najczęściej pojawiających się w trakcie polowania zagrożeń.

Zestaw myśliwski softshell na wiosenne polowania.

Jednym z dobrych rozwiązań w przypadku polowań w okresie wiosennym jest odpowiednio dopasowany zestaw myśliwski softshell. Tego typu odzież charakteryzuje się przede wszystkim mała wagą i niewielką grubością. Z drugiej strony zaś, doskonale zabezpiecza przed chłodnym wiatrem, który może przecież być największym zagrożeniem dla komfortu termicznego podczas wiosennych polowań. Dobry zestaw myśliwskie softshell, będzie jednakże utrzymywać odpowiednią ciepłotę organizmu, w pewnych granicach. Przy niższych temperaturach absolutnie nie będzie w stanie sobie poradzić. Jest to więc odzież raczej na dni cieplejsze, z temperaturą wyraźnie powyżej zera. Co ważne, jest to jednocześnie stosunkowo dobre zabezpieczenie przed przemakaniem, szczególnie jeśli zakupiony zestaw softshell, posiada dodatkową, zewnętrzna membranę przeciwdeszczową. Zakup tego typu zestawu odzieży dla myśliwego pociąga za sobą oczywiście spore koszty, jednakże z drugiej strony, pozwala to osiągnąć odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie polowania.

Dobra kurtka myśliwska marki Harkila.

Musimy jednakże pamiętać, iż wraz z wiosną nie zawsze robi się od razu ciepło, toteż często koniecznością będzie posiadanie odpowiednio dobranej kurtki myśliwskiej. Powinna ona jednak spełniać pewne kryteria, aby mogła służyć na polowania. Po pierwsze, nie może to być pod żadnym pozorem kurtka nazbyt gruba, która będzie krępować swobodę ruchów myśliwego. Jest to ważne i szalenie istotne, gdyż nadmierna grubość kurtki, po prostu uniemożliwi swobodne poruszanie się. Powinna jednakże być jednocześnie stosunkowo ciepła, aby zapewnić dobry poziom komfortu termicznego, nawet w trakcie wiosennych przymrozków, które przecież mogą się pojawiać stosunkowo często. Dobra kurtka myśliwska Harkila to jednak stosunkowo spory koszt zakupu. Możemy za to powiedzieć, iż w zamian za stosunkowo spore pieniądze, zyskamy dobrej klasy kurtkę myśliwska, która utrzyma wysoki poziom komfortu termicznego, jednocześnie nie krępując ruchów myśliwego w trakcie poruszania się po lesie. Jest to więc jak najbardziej dobry wybór jeśli chodzi o kurtkę na wiosenne polowania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*