Odwadnianie zaszlamionych zbiorników.

Odwadnianie zaszlamionych zbiorników

Skuteczne odwadnianie zaszlamionych zbiorników, wymaga zastosowania odpowiedniej pompy, która będzie w stanie skutecznie pompować także osady zalegające na dnie zbiornika. Takie sytuacje mają miejsce bardzo często w przypadku zbiorników przemysłowych, przeznaczonych na przykład na wody opadowe z dróg i autostrad, czy też w przypadku zbiorników przy przepompowniach ścieków. W takich sytuacjach, odwadnianie zaszlamionych zbiorników, będzie możliwe jedynie przy zastosowaniu pomp zatapialnych z agitatorem.

Odwadnianie zaszlamionych zbiorników przy pomocy pomp zatapialnych z agitatorem.

Aby więc możliwe było odwadnianie zaszlamionych zbiorników wraz z osadem na dnie, trzeba zastosować pompę zatapialną z agitatorem. Pozwoli to na wstępne podniesienie osadów zalegających na dnie zbiornika oraz ich przemieszanie z wodą. Dzięki temu też, możliwe będzie pompowanie wody z przemieszanym osadem i całkowite odwadnianie zaszlamionych zbiorników niemalże do sucha.

Czym jest agitator?

Agitator, to specjalne przedłużenie na wirniku pompy, które pozwala na wzruszenie zalegających na dnie zbiornika osadów i ich przemieszanie z wypompowywaną wodą. Dzięki temu, możliwe będzie odwadnianie zaszlamionych zbiorników praktycznie do sucha. Oczywiście, pewna część szlamu i zalegających osadów na pewno pozostanie na dnie zbiornika, niemniej jednak w większości zanieczyszczenia te zostaną odpompowane ze zbiornika.

Odpowiednie pompy.

W tego typu sytuacjach, potrzebne będą dobre jakościowo pompy z agitatorem do osadów. Obecnie, nie powinniśmy mieć większych trudności z pozyskaniem tego typu pomp. Praktycznie każdy z wiodących producentów pomp zatapialnych, posiada w swojej ofercie także pompy z agitatorem, dzięki którym możliwe jest odwadnianie zaszlamionych zbiorników. Oczywiście możliwe jest zakupienie odpowiednie pompy, jak również jej wypożyczeniem. W wielu sytuacjach, wynajem pompy z agitatorem, może się okazać rozwiązaniem o wiele bardziej korzystnym. Szczególnie w przypadkach, kiedy prace tego typu realizowane będą sporadycznie. Zakup tego typu pompy będzie dobrym rozwiązaniem jedynie w przypadku firm, które na co dzień zajmują się tego typu zadaniami. W pozostałych przypadkach, o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się być ich wypożyczenie na czas realizacji danego zadania.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż odwadniania zaszlamionych zbiorników przy pomocy pomp z agitatorem do osadów to najlepsze rozwiązanie, z którego można skorzystać. Dzięki dobraniu odpowiedniej pompy, będzie możliwe pozbycie się nie tylko wody, ale także zalegających na dnie zbiornika osadów i szlamu. Przy zastosowaniu standardowych pomp zatapialnych będzie to po prostu niemożliwe. Będą one ulegać częstemu zapychaniu się, przez zalegające osady i szlam. Jedynym rozwiązaniem jest agitator, który wstępnie uwodni osady i szlam, zanim trafią one do pompy i zostaną odpompowane ze zbiornika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*