Odwadnianie do sucha z pompą EVAK EUBR.

Bardzo często w toku realizacji różnorodnych robót, może dochodzić do sytuacji, w której koniecznością będzie prowadzenie odwadniania do sucha. W tym celu należy wykorzystać odpowiedniej klasy pompy zatapialne, pozwalające na osuszanie terenów zalanych praktycznie do sucha. Oczywiście z przyczyn technologicznych nie jest możliwe całkowite pozbycie wody z zalanego terenu, aczkolwiek można osiągnąć sytuację, w której odwadnianie można prowadzić do poziomu około 1-2mm. W tym celu należy zastosować jednakże odpowiedniej klasy pompy zatapialne, przygotowane pod kątem technicznym w taki sposób, aby ich praca w niepełnym zanurzeniu nie stwarzała zagrożeń dla samej pompy.

Pompa Evak EUBR do odwadniania do sucha.

Jedną z lepszych pomp, które możemy wykorzystać w tym zakresie jest pompa Evak EUBR. Jest to specjalnie dostosowana do tego typu prac, lekka pompa o kompaktowej konstrukcji. Wirnik pompy wykonany jest ze stali powlekanej Hytrelem – specjalnym elastomerem, który zapewnia płatom wirnika wysoki poziom odporności na ścieranie. Dzięki temu rozwiązaniu, pompa sprawdza się dobrze zarówno przy pompowaniu wody czystej, jak również zanieczyszczone cząstkami o właściwościach ściernych (piasek, muł organiczny). Konstrukcyjnie, jest to pompa z górnym wylotem oraz płaszczem wodnym, który zapewnia skuteczne chłodzenie pompy, nawet w czasie pracy w niepełnym zanurzeniu. Oczywiście wewnątrz zastosowane są odpowiednie zabezpieczenia, które pozwolą na natychmiastowe wyłączenie pompy w przypadku nadmiernej temperatury uzwojenia silnika.

Do naszej dyspozycji pozostają pompy zasilane 230V o mocy 400 i 750W. Możliwe jest więc dopasowanie mocy pompy do konkretnych potrzeb w danym zastosowaniu.

Przeznaczenie pomp Evak EUBR.

Wspomniane urządzenia to przede wszystkim pompy zatapialne do odwadniania do sucha, wobec czego ich zastosowanie jest z góry w pewnym zakresie określone. Niemniej jednak są to pompy o wiele bardziej wszechstronne, bowiem możliwe jest ich wykorzystanie także w wielu innych przypadkach. Najczęściej, pompy Evak EUBR będą wykorzystywane do następujących prac:

  • Odwadnianie zalanych wykopów budowlanych.
  • Usuwanie resztek wody z zalanych piwnic, hal, parkingów czy też niecek basenowych.
  • Usuwanie resztek wody z powierzchni płaskich aż do poziomu 1-2mm

eneralnie rzecz więc ujmując, są to pompy, które mogą się sprawdzić w wielu różnych zastosowaniach. Są stosunkowo wszechstronne i w wielu przypadkach będą sprawdzać się wręcz wyśmienicie. Warto więc pamiętać o tym, iż w wielu przypadkach możemy wykorzystać właśnie pompy tego typu, które pozwolą osiągnąć lepszy poziom efektywności prowadzonych prac odwodnieniowych. Z całą pewnością pozwoli to nam osiągnąć o wiele lepszy poziom efektywności prowadzonych prac odwodnieniowych niż gdybyśmy w takich warunkach zastosowali inne, bardziej klasyczne pompy zanurzeniowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*