Miotły do prac gospodarczych.

miotły do prac gospodarczych

Wszelkie miotły do prac gospodarczych, wbrew pozorom mogą być bardzo logicznie podzielone na typy i rodzaje oraz według przeznaczenia. Może wydawać się to niezbyt istotne, niemniej jednak, nieprawidłowo dobrana miotła do konkretnego zakresu prac, po prostu nie będzie sprawdzać się tak, jak miotła dobrana prawidłowo. Musimy więc zdać sobie sprawę z tego, iż miotły do prac gospodarczych także musimy umiejętnie dobierać. Nie wystarczy po prostu wejść do sklepu i kupić miotłę, aby mieć dobre narzędzie do wszystkiego. Musimy pamiętać, iż zamiatanie, zamiataniu nie jest równe.

Jak dzielimy miotły do prac gospodarczych?

W pierwszej kolejności ustalmy sobie, iż mówiąc miotły do prac gospodarczych, mamy na myśli zarówno te, wykorzystywane w naszych domach czy też ich obejściu, jak również miotły wykorzystywane w warsztatach i na większych obiektach produkcyjnych. W podstawowym zakresie, miotły do prac gospodarczych możemy podzielić według wielkości i będziemy tutaj mieć następujące ich rodzaje:

  • Miotły duże – osadzone na długim trzonku o długości około 1,5-2m. są to miotły przeznaczone do prac mniej precyzyjnych.
  • Miotły średnie – osadzone na trzonku o długości około 0,8-1,2m. Pozwalają nam na skuteczne zbieranie śmieci i innych zanieczyszczeń, bez konieczności schylania. Z reguły są w kompletach z szufelkami osadzonymi na trzonku o tej samej długości.
  • Miotły ręczne (zmiatki) – czyli małe, ręcz miotły, dostępne także w komplecie z szufelkami o długości trzonka około 20-30cm. Są to miotły idealne do prac doraźnych zarówno w domu, jak i w warsztacie. Pozwalają na szybkie i sprawne usunięcie zabrudzeń z powierzchni płaskich.

Jak widzimy, już w pierwszym podziale, miotły do prac gospodarczych możemy podzielić na trzy grupy. Do tego trzeba jeszcze uwzględnić kwestię samego włosia, w jakie wyposażona jest dana miotła.

Włosie w miotłach do prac gospodarczych.

Jak wspomnieliśmy przed momentem, włosie w miotłach także odgrywa istotną rolę i determinuje przeznaczenie poszczególnych mioteł. Każdy, zarówno polski producent mioteł, jak i zagraniczny, będzie dostarczać na rynek miotły z każdym rodzajem włosia, aby to użytkownik podejmował decyzję w zakresie tego, jaka miotła jest mu w danym momencie potrzebna. W tym zakresie możemy miotły podzielić ze względu na długość i twardość włosia

  • Podział ze względu na długość włosia – długie, średnie i krótkie. Zasada jest taka, iż im krótsze włosie tym bardziej precyzyjnie jest w stanie zbierać zanieczyszczenia.
  • Podział ze względu na gęstość – miotły z włosiem rzadkim oraz gęstym. Miotły gęste zapewniają bardziej precyzyjne zbieranie zanieczyszczeń.
  • Podział ze względu na twardość – miękkie, średnie i twarde. Czym twardsze włosie, tym lepiej radzi sobie z cięższymi zanieczyszczeniami.

Powyższy podział może nam dokładnie zasugerować jakiego rodzaju miotła będzie nam w danym przypadku potrzebna. Na przykład do prac domowych, może to być miotła z włosiem, krótkim i gęstym, niekoniecznie twardym, a raczej miękkim, aby czasem nie zarysować powierzchni zamiatanych. Z kolei do prac warsztatowych sprawdzi się miotła z włosiem twardym i krótkim oraz gęstym, co pozwoli skutecznie zbierać ciężkie zanieczyszczenia z podłogi warsztatu.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż miotły do prac gospodarczych to o wiele bardziej rozbudowany temat niż nam się może na pierwszy rzut oka wydawać. Ważnym jest jednak prawidłowe dopasowanie konkretnej miotły do zakresu realizowanych z jej pomocą prac porządkowych. Nieprawidłowo dobrana, nie będzie spełniać swoich zadań w wystarczającym dla nas zakresie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*