Kupujemy plisy do naszych okien.

Kontrola nasłonecznienia naszych pomieszczeń mieszkalnych w naszych domach to bardzo ważna kwestia. Światło słoneczne jest korzystne, to fakt, pozwala nam bowiem na obniżenie rachunków za elektryczność, gdyż dzięki niemu możemy zrezygnować ze sztucznego oświetlenia w ciągu dnia. Jednakże w niektórych przypadkach nie jest to rozwiązanie dobre. Czasami światło słoneczne świecąc prosto w twarz czy też w ekran komputera, będzie nam utrudniać pracę lub też rozrywkę. W takich sytuacjach należy zastosować odpowiednie zasłony okienne. Tradycyjnie będą to wszelkiego rodzaju rolety i żaluzje. W przypadku zaś okien o nietypowych, okrągłych czy też trójkątnych kształtach, stosowane będą plisy.

Czym są plisy?

Plisy to specyficzna forma rolety, dostosowana do możliwości zasłaniania okien o kształtach nietypowych. Materiał z jakiego są wykonane jest plisowany (stąd nazwa), czyli poskładany na małe paski dzięki czemu można go składać niczym wachlarz. Zresztą w przypadku okien okrągłych czy też półokrągłych, będzie to dokładnie wyglądać jak wachlarz co widać dość wyraźnie na poniższym zdjęciu.

Oczywiście możemy dość dowolnie dobierać kolorystykę i rodzaj materiału, z jakiego wykonane są nasze plisy. To pozwala nam na przejęcie pełnej kontroli nad intensywnością oraz kolorem światła słonecznego wpadającego do wnętrza naszych pomieszczeń mieszkalnych. Jest to ważne, bowiem nie w każdym pomieszczeniu chcemy osiągnąć takie same efekty poprzez regulację poziomu nasłonecznienia. Warto o tych kwestiach pamiętać, i starannie dobierać zarówno plisy, jak również wszelkiego rodzaju rolety i żaluzje. Każde pomieszczenie będzie mieć inne wymagania, toteż w inny sposób należy podchodzić do kontroli nad poziomem jego nasłonecznienia.

Jak dobierać plisy do swojego domu?

Aby dobrać plisy, które zapewnią nam komfortową i długotrwałą eksploatację, trzeba będzie zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim musimy określić tutaj wymagania dotyczące każdego z pomieszczeń, gdzie w oknach będą znajdywać się plisy. To pozwoli nam na określenie grubości i kolorystyki materiału z jakiego będą plisy wykonane.

Z drugiej strony, musimy także dość precyzyjnie określić jakość ich wykonania. To jednakże już musimy ocenić samodzielnie. Obecnie, pod względem jakości, bardzo dobrze wypadają na rynku, na tle konkurencji plisy z Wisły. Są one stosunkowo przystępne pod względem cenowym, a co więcej, charakteryzują się dobrą jakością wykonania, trwałością i brakiem uciążliwości w użytkowaniu. Musimy bowiem pamiętać, iż wadliwe wykonanie plis, może sprawić, iż w toku ich użytkowania zaczną pojawiać się różne niedogodności. Dobre jakościowo plisy nie będą sprawiać nam żadnych kłopotów. Warto więc dokładnie sprawdzić jakość materiału, przede wszystkim pod kątem tego czy nie strzępi się na bokach, co jest najczęściej pojawiającym się problemem w przypadku słabszych jakościowo wyrobów.

Prawidłowo wybrane plisy w naszych oknach będą spisywać się świetnie, zapewniając nam bardzo wyraźny wzrost komfortu eksploatacji swoich własnych domów i mieszkań.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*