Jak uprawiać Różaneczniki w swoim ogrodzie?

Uprawa Różaneczników w swoich przydomowych ogrodach jest całkiem prosta. Rośliny te nie mają zbyt wysokich wymagań w zakresie pielęgnacji, aczkolwiek należy tutaj zadbać o prawidłowe przygotowanie warunków uprawy. Tak samo, jak każda inna roślina, także też Różaneczniki oraz Azalie, będą wymagać przygotowania odpowiedniej gleby, wybrania dogodnego stanowiska, czy tez dopasowania odpowiednich odmian, sprawdzających się w uprawie ogrodowej. Jeśli zadbamy o te wszystkie aspekty uprawy, nie powinniśmy mieć jakichkolwiek trudności z późniejszą uprawą i utrzymaniem roślin w dobrym stanie technicznym.

Wybór odmian Różaneczników i Azalii.

Jednym z najważniejszych aspektów będzie tutaj prawidłowy dobór odmian Różaneczników i Azalii, które z powodzeniem będą nadawać się uprawy ogrodowej. Trzeba pamiętać, iż w naszej strefie klimatycznej, będziemy mieć do czynienia z dość wyraźnymi wahaniami temperatury rocznej, co nie zawsze będzie odpowiadać każdej odmianie. Niskie zakresy temperatur zimowych mogą być przyczyną przemarzania wielu odmian, co niestety nie jest dobre. Musimy więc wybierać odmiany takie, które doskonale radzą sobie z niskimi temperaturami, dochodzącymi nawet do dwudziestu stopni poniżej zera. Nie powinniśmy jednak mieć większych trudności z ich wyszukaniem. Wśród setek odmian Różaneczników oraz Azalii, znajdziemy spory odsetek takich, które perfekcyjnie będą radzić sobie z tak niskimi temperaturami.

Przygotowanie odpowiedniej gleby.

Aby hodowla Różaneczników mogła przynosić odpowiednie efekty, trzeba będzie zadbać o odpowiednią glebę do ich uprawy. Tutaj wymagana jest gleba o stosunkowo kwaśnym odczynie pH. Możemy ją zarówno przygotować samodzielnie, jak również dokonać jej zakupu w sklepach ogrodniczych. W przypadku większej ilości nasadzeń, bardziej opłacalne jest oczywiście samodzielne przygotowanie mieszanki. W tym celu trzeba zmieszać ze sobą w równym proporcjach glebę ogrodniczą, korę sosnową, oraz nie odkwaszany torf. Ostatecznie można sprawdzić miernikiem, czy pH utrzymuje się w przedziale 5-6,5 co jest najlepszym odczynem do hodowli Różaneczników i Azalii.

Wybór stanowiska nasadzenia.

Ostatnią kwestią, którą musimy tutaj wziąć pod uwagę, jest wybór odpowiedniego stanowiska nasadzenia. Zarówno Różaneczniki, jak i Azalie, uwielbiają stanowiska osłonięte, zacienione, gdzie będą bezpieczne od silnego i zimnego wiatru. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj wybór stanowiska w sąsiedztwie większych roślin ogrodowych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, aby rośliny te nie kolidowały ze sobą pod względem systemu korzeniowego. Nie mogą to być więc rośliny o takim samym, czyli płytkim systemie korzeniowym, jakim charakteryzują się Rhododendrony.

Te wszystkie informacje powinien nam przedstawić także każdy hurtownia Azalii i Różaneczników, aby ułatwić nam przygotowanie uprawy w zaciszu swojego, przydomowego ogrodu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*