Jak przygotować uprawę Różaneczników i Azalii w ogrodzie?

Uprawa Różaneczników i Azalii w przydomowych ogrodach staje się coraz bardziej popularna. Dzieje się tak zapewne w wyniku stosunkowo niedużych wymagań uprawnych tej grupy roślin. Do tego można jeszcze doliczyć dobre efekty estetyczne oraz fakt, iż są to rośliny zimozielone. Aby jednak rośliny te mogły na stałe zawitać w naszym ogrodzie, upiększając go odpowiednio należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim trzeba będzie znaleźć odpowiednie odmiany, które nadają się do uprawy ogrodowej. Tutaj pomoże nam każdy praktycznie dostawca Rhododendronów. Potem pozostanie nam jeszcze wybrać odpowiednie stanowisko nasadzenia, oraz przygotować, bądź kupić odpowiednią glebę do uprawy tych roślin.

Dostawca Różaneczników i Azalii.

W pierwszej kolejności trzeba będzie więc wybrać się do dobrego, profesjonalnego dostawcy Różaneczników i Azalii. Z całą pewnością w naszej najbliższej okolicy takowy się znajdzie, więc nie powinno być większych trudności. Wybieramy odmiany takie, które poradzą sobie na dużych mrozach. Musimy pamiętać, iż w naszej strefie klimatycznej, zimą może się pojawiać nawet dwudziesto stopniowy mróz, a nasze rośliny powinny być przygotowane na jego przetrwanie. Odmian, które spełniają ten warunek jest jednak dość sporo, wobec czego nie powinniśmy mieć trudności.

Z tych wszystkich odmian, które poradzą sobie na takim mrozie, następnie musimy wybrać te, które będą spełniać nasze wymagania estetyczne. W końcu kupując rośliny do ogrodu, mamy jakiś, konkretny plan na jego estetykę. Dobry dostawca Rhododendronów z całą pewnością pomoże nam dokonać właściwego wyboru, uwzględniając nasze potrzeby i wymagania.

Przygotowanie odpowiednie gleby.

Kiedy już wybierzemy odpowiednie odmiany roślin, warto zająć się przygotowaniem gleby do uprawy. Oczywiście dobry hurtownia Azalii z cała pewnością będzie w stanie dostarczyć nam glebę, aczkolwiek nie zawsze jest to opłacalne. W przypadku mniejszej ilości nasadzeń, można będzie kupić gotową mieszankę. Na pewno będzie taniej i nie zmarnujemy aż tak dużo czasu. Jeśli jednak planujemy sporą ilość nasadzeń, warto samodzielnie przygotować mieszankę, co pozwoli nam poczynić spore oszczędności. Jest to stosunkowo prosta czynność. Wystarczy w równych proporcjach zmieszać korę sosnową, kompost oraz torf (nie odkwaszany). Mieszanka powinna charakteryzować się odczynem pH w przedziale 5-6,5, a więc powinna być lekko kwaśna.

Stanowisko nasadzenia

Tak przygotowaną mieszanką wypełniamy sporych rozmiarów dołek w ziemi w dogodnym miejscu nasadzenia. Stanowisko powinno być zacienione i osłonięte od wiatru. Najlepiej jeśli będzie zlokalizowane w sąsiedztwie innych, większych drzew i krzewów ozdobnych w ogrodzie. Dobrym sąsiadem jest na przykład miłorząb japoński. Jego głęboki system korzeniowy nie koliduje bowiem z płytkim system korzeniowym Rhododendronów.

Podsumowanie

Możemy więc powiedzieć, iż przydomowa uprawa Różaneczników i Azalii do najbardziej wymagających nie należy. Trzeba jedynie zadbać o kilka podstawowych kwestii, aby móc cieszyć się doskonałymi wręcz efektami swojej pracy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*