Jak osiągnąć wysoki poziom jakości w lakiernictwie?

Lakiernictwo przemysłowe to stosunkowo trudna branża, przede wszystkim w kwestii utrzymania wysokiego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych. Wymagać to będzie regularnych inwestycji w odpowiednie systemy filtracji powietrza, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Aby osiągnąć wysoki poziom jakości, trzeba będzie bowiem utrzymać maksymalnie wysoki poziom czystości atmosfery roboczej w warsztacie. Chodzi tutaj o to, aby do strefy nakładania lakieru nie przedostawały się żadne zanieczyszczenia, które mogłyby się mieszać z mgiełką lakierniczą. Jeśli skutecznie uda się zapanować nad tego typu lotnymi zanieczyszczeniami, z całą pewnością uda się także osiągnąć wysoki poziom efektywności pracy, oraz jakości realizowanych prac lakierniczych.

Wewnętrzna filtracja w warsztacie.

Jednym z kluczowych czynników utrzymania czystości atmosfery roboczej wewnątrz warsztatu lakierniczego, będzie zagwarantowanie odpowiedniej filtracji powietrza doprowadzanego do warsztatu. Jednakże, należy zdawać sobie sprawę także z tego, iż zawsze jakaś część zabrudzeń się przedostanie przez filtrację na systemach wentylacji. Do tego dochodzą zanieczyszczenia powstające wewnątrz warsztatu. Aby skutecznie się ich wszystkich pozbyć, należy zastosować odpowiednie filtry osadowe. Najbardziej popularnym rozwiązaniem w tym przypadku są filtry sufitowe dla zakładu lakierniczego. Znajdziemy też filtry podłogowe oraz ścienne. Podnoszone w górę przez przemieszczających się po warsztacie pracowników zanieczyszczenia, osiadają na płaszczyźnie filtrów, gdzie następnie są wiązane w jego wewnętrznej strukturze. Dzięki temu są całkowicie przechwycone, a co za tym idzie, nie stwarzają więcej zagrożenia dla realizacji prac lakierniczych. Oczywiście wiąże się to z koniecznością poniesienia sporych kosztów inwestycyjnych, jednakże w przypadku braku tych inwestycji, po prostu ucierpi jakość realizowanych prac w warsztacie.

Kabina lakiernicza.

Jednym zaś z najbardziej skutecznych rozwiązań w tym zakresie, jest inwestycja w kabinę lakierniczą, czyli dodatkowe, swego rodzaju pomieszczenie wewnątrz warsztatu. Pozwala to na osiągnięcie najlepszej efektywności i jakości w pracy lakierniczej. Oczywiście poza samą kabiną trzeba będzie także zainwestować w profesjonalne wyposażenie kabin w zakładach lakierniczych. Tak, aby kabina była prawidłowo przygotowana do realizacji prac lakierniczych. To z kolei pozwala na osiągnięcie wysokiego poziomu jakości realizowanych prac w warsztacie. Utrzymanie czystości atmosfery roboczej w kabinie lakierniczej jest niewątpliwie łatwiejsze i prostsze, niż ma to miejsce w przypadku dużych pomieszczeń warsztatowych. Tutaj także korzysta się z filtrów kieszeniowych i własnego, niezależnego systemu wentylacji wnętrz kabiny. Do tego wewnątrz kabiny montowane są także odpowiedniej klasy filtry wewnętrzne. Wszystko to razem pozwala nam osiągnąć wysoki poziom efektywności pracy, oraz utrzymanie wysokiego poziomu jakości realizowanych powłok lakierniczych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*