Jak dbać o Azalie w naszych ogrodach?

Jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule http://www.ogrodynka.pl/azalie-w-przydomowym-ogrodzie/, Azalie w naszych ogrodach będą stanowić doskonałe uzupełnienie estetyczne. Jednym z lepszych rozwiązań w kwestii ich uprawy jest usytuowanie stanowisk w dość widocznych miejscach, aby wyraźnie podnosiły estetykę naszego ogrodu. Warto tutaj jednakże pamiętać o kilku podstawowych kwestiach związanych zarówno z przygotowaniem gleby, jak i późniejsza dbałością o posiadane w ogrodzie Azalie, bowiem trzeba będzie się troszkę postarać, aby osiągnąć odpowiednie efekty uprawy Różaneczników w naszych przydomowych ogrodach.

Przygotowanie gleby do uprawy Azalii.

Zanim jednak nasze Azalie ogrodowe będą przykuwać uwagę wszystkich swoim niesamowitym pięknem i urokiem, trzeba będzie je zasadzić, a to wymaga w pierwszej kolejności prawidłowego przygotowania gleby. W tym celu trzeba będzie zmieszać ze sobą w równych proporcjach nie odkwaszony torf, korę sosnową, oraz glebę ogrodniczą. Tak przygotowaną mieszanką wypełniamy dołek o głębokości co najmniej półmetka i średnicy jednego metra, gdzie będziemy sadzić nasze Azalie. Nie bez znaczenia będzie tutaj także nawożenie azalii, który to proces będzie miał za zadanie uzupełnianie składników odżywczych gleby, oraz regulację jej odczynu pH. Warto także dobrze dobrać samo miejsce na stanowisko Azalii, gdyż maja one specyficzne wymagania w tym zakresie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór stanowiska w bliskim sąsiedztwie większych drzewek, które zapewnią im dość dobry poziom zacienienia, które jest bardzo dobrze widziane przez Azalie. Musimy jednak pamiętać, aby były to rośliny o stosunkowo głębokim systemie korzeniowych, nie wchodzącym w konflikt z płytkim systemem korzeniowym azalii.

Pozyskujemy sadzonki.

Bardzo istotną kwestią będzie także pozyskanie dobrych sadzonek Azalii, gdyż nie każdy dostawca będzie w stanie zagwarantować nam takie same sadzonki. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie będzie dobra, w pełni profesjonalna internetowa hurtownia ogrodnicza, w której jednocześnie będziemy mogli pozyskać niezbędne nawozy do azalii. Generalnie rzecz biorąc, koszty przygotowania stanowisk i zakupu sadzonek Azalii nie będą należały do najbardziej wygórowanych, a w zamian za to dostaniemy wspaniałe, wieloletnie krzewy ozdobne, które w bardzo wyraźny sposób będą przyczyniać się do wzrostu estetyki naszego ogrodu. Można więc powiedzieć, iż uprawa azalii w naszych przydomowych ogrodach, to jedno z lepszych i bardziej ciekawych rozwiązań estetycznych, toteż warto te kwestię dość starannie przeanalizować, gdyż z reguły okazuje się, iż pasują one idealnie do większości aranżacji ogrodowych. Z reguły też, w wyjątkowo dobry sposób przyczyniają się do wzrostu estetyki naszego ogrodu, nie tylko w sezonie letnim ale także w sezonie zimowym, kiedy to ich liście i łodygi pozostają zielone niczym prawie wszystkie ogrodowe iglaki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*