Firmowy urlop na Mazurach.

firmowy urlop na Mazurach

Organizując firmowy urlop na mazurach, należy przede wszystkim ustalić kompletny program całego wyjazdu, oraz wybrać miejsce, w którym impreza się odbędzie. Na mazurach, bez wątpienia znajdziemy mnóstwo ciekawych ośrodków, w których będziemy mogli zorganizować tego typu, firmowy urlop. Niezależnie od tego czy będzie to impreza jedno, czy też kilkudniowa. Co ważne, dobrze przygotowany i zaplanowany, firmowy urlop na Mazurach, pozwoli znacznie podnieść poziom integracji pracowników, a to zawsze korzystnie wpływa na wydajność całej firmy.

Dobry program na firmowy urlop na Mazurach.

Przede wszystkim więc musimy dopasować odpowiednie atrakcje, dopasowane w miarę precyzyjnie do preferencji wszystkich uczestników wyjazdu. Oczywiście, musimy zadbać także o odpowiednią różnorodność atrakcji. Dzięki temu, firmowy urlop na mazurach, przyciągnie większą liczbę chętnych pracowników. Tym bardziej, iż tego typu wyjazdy, z reguły są współfinansowane przez firmę, a więc koszty wyjazdu dla pracowników są znacznie niższe.

Co powinno znaleźć się w programie imprezy integracyjnej?

W zasadzie, możemy powiedzieć, iż wszystkie imprezy integracyjne Mazury będą charakteryzować się zbliżonym zakresem atrakcji. Możemy wobec tego wyszczególnić kilka istotnych punktów, które koniecznie powinny się w takim programie znaleźć. Będą to:

 • Gry i zabawy integracyjne – zorganizowanie różnego rodzaju gier i zabaw to idealny sposób na wspólne spędzenie czasu, integrację i rozwijanie współpracy między uczestnikami.
 • Warsztaty i szkolenia – organizacja warsztatów i szkoleń, które pomogą pracownikom rozwijać swoje umiejętności, np. szkolenia z zarządzania, komunikacji, czy też warsztaty związane z kreatywnością lub rozwojem osobistym.
 • Impreza tematyczna – organizacja imprezy tematycznej, np. balu karnawałowego, western party czy imprezy w stylu lat 80-tych, to świetny sposób na wspólną zabawę i integrację.
 • Rekreacja i sport – organizacja różnego rodzaju aktywności fizycznych, takich jak wspinaczka, jazda konna, paintball czy turnieje sportowe, to dobry sposób na rozwijanie zdrowej rywalizacji między uczestnikami. W przypadku firmowego urlopu na mazurach nie możemy pominąć spływów kajakowych, rowerków wodnych czy też wycieczek jachtami po przepięknych mazurskich jeziorach.
 • Wycieczki i zwiedzanie – organizacja wycieczek i zwiedzanie ciekawych miejsc, np. muzeów, zamków, pałaców czy parków krajobrazowych, to dobry sposób na rozwijanie wiedzy i kultury pracowników.
 • Wieczór integracyjny – organizacja wieczoru integracyjnego, np. grillu, ogniska, wieczoru przy muzyce, to dobry sposób na wspólną zabawę, relaks i swobodne rozmowy.
 • Dobre jedzenie – przygotowanie smacznej i urozmaiconej kuchni to dobry sposób na zaspokojenie potrzeb uczestników oraz na integrację w czasie wspólnych posiłków.

firmowy urlop na MazurachOczywiście firmowy urlop na Mazurach powinien w programie uwzględniać także czas wolny. W końcu każdy z uczestników wyjazdu, musi mieć też trochę czasu dla siebie. Trzeba uczestnikom zagwarantować możliwość relaksu, czy też swobodnych spotkań, które pozwalają w dodatkowym zakresie zacieśniać relacje pracowników.

Gdzie zorganizować firmowy urlop na mazurach?

Jest to zdecydowanie najważniejszą kwestią, na którą koniecznie musimy zwrócić uwagę. W tym przypadku musimy wybrać ośrodek spełniający pewne kryteria. Dobry ośrodek wczasowy Mazury powinien charakteryzować się następującymi kwestiami, aby nadawał się na firmowy urlop na Mazurach:

 • Lokalizacja – ośrodek powinien znajdować się w malowniczym miejscu, z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu przyrody, co pozwoli na relaks i oderwanie się od codzienności.
 • Pojemność – ośrodek powinien być odpowiednio przystosowany do liczby uczestników imprezy, tak aby wszyscy mogli komfortowo się tam pomieścić.
 • Infrastruktura – ośrodek powinien posiadać dobrze wyposażone sale konferencyjne, sale bankietowe, sale zabaw, zaplecze kuchenne oraz odpowiednie zaplecze sanitarne.
 • Wyposażenie – ośrodek powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt multimedialny, odpowiednie meble, nagłośnienie, sprzęt sportowy, wypożyczalnie rowerów, łodzi czy sprzętu do wędkowania.
 • Catering – ośrodek powinien oferować wysokiej jakości catering, uwzględniający preferencje żywieniowe uczestników, a także wypożyczalnię sprzętu gastronomicznego.
 • Aktywności – ośrodek powinien oferować różnego rodzaju aktywności, takie jak gry i zabawy integracyjne, wycieczki krajoznawcze, warsztaty kulinarne czy sportowe, które pozwolą na rozwijanie współpracy, relaks i integrację między pracownikami.
 • Obsługa – ośrodek powinien zapewnić profesjonalną obsługę, która będzie służyć pomocą i doradztwem przy organizacji imprezy, a także zadbać o komfort i bezpieczeństwo uczestników.

Podsumowanie.

Jeśli więc decydujemy się zorganizować firmowy urlop na Mazurach, musimy koniecznie uwzględnić kwestie wyszczególnione powyżej. Pozwoli nam to prawidłowo zorganizować cały wyjazd, zadbać o to, aby uczestnicy dobrze się bawili a przede wszystkim zintegrowali na jeszcze lepszym niż do tej pory poziomie. Dzięki temu, ogólna atmosfera na co dzień w pracy, na pewno ulegnie poprawie. To zaś przełoży się na wzrost wydajności oraz jakości realizowanych przez pracowników zadań.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*