Choroby nowotworowe a zioła.

choroby nowotworowe

Choroby nowotworowe to cała grupa poważnych dolegliwości zdrowotnych, które przede wszystkim znacznie obniżają komfort naszego życia. W skrajnych przypadkach, mogą doprowadzić do śmierci, co zresztą dzieje się stosunkowo często. Za ten stan rzeczy możemy po pierwsze obwiniać braki w wiedzy medycznej, ale nie tylko. Winni powstawania chorób nowotworowych możemy być my sami, prowadząc niewłaściwy, niezdrowy tryb życia. Jeśli zaś chodzi o leczenie, to niestety problemem jest nasz rząd, który ma miliardy na różne wydatki, ale na profesjonalne leczenie onkologiczne brakuje już pieniędzy. A przecież w wielu krajach EU choroby nowotworowe są skutecznie leczone.

Czy choroby nowotworowe można leczyć ziołami?

Okazuje się, iż zioła, tak samo jak w wielu innych przypadkach, mogą pomagać nam także w kwestii chorób nowotworowych. Oczywiście nie jest tak, iż przy regularnym zażywaniu ziół, wszystkie choroby nowotworowe przestaną mieć rację bytu. Znajdą się jednak takie zioła, które pomagają stymulować nasz system immunologiczny do walki z chorobą. Mogą także blokować rozwój komórek rakowych. Jednym z przykładów jest chociażby błyskoporek podkorowy, czyli popularna CZAGA. Co prawda jest to bardziej grzyb niż zioło, niemniej jednak możemy jego zażywanie zaliczyć do fitoterapii. Posiada on liczne związki, które powodują blokowania narastania komórek rakowych, a to prowadzi do zatrzymania choroby. Obecnie prowadzone są liczne badania mające na celu przetestowanie wpływu składników błyskoporka na komórki rakowe. Pierwsze wyniki zaś, są bardzo obiecujące.

Zioła na nowotwory.

Musimy też powiedzieć sobie jasno, jakiekolwiek zioła przy chorobach nowotworowych nie mogą być alternatywą dla profesjonalnego leczenia w klinice onkologicznej. Zioła mogą tutaj być potraktowane jedynie jako uzupełnienie diety i wsparcie procesu leczenia. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż większości przypadków bez profesjonalnego leczenia nie ma szans na wyleczenie raka. Po prostu, choroby nowotworowe są bardzo złośliwe i trudno jest sobie z nimi w prosty sposób poradzić.

Dlatego też, przede wszystkim trzeba będzie zdecydować się na leczenie farmakologiczne. Zioła zaś, możemy w tym przypadku stosować jako terapię dodatkową, która pomaga zwalczać komórki rakowe, czy tez skutecznie blokować ich namnażanie się, co ratuje nas przed przerzutami.

Podsumowanie.

Musimy więc pamiętać, iż choroby nowotworowe to spora grupa, bardzo poważnych dolegliwości zdrowotnych. Jakiekolwiek objawy tego typu chorób powinny być przesłanką do natychmiastowego rozpoczęcia leczenia, aby uniknąć poważniejszych komplikacje, o które zresztą w tym przypadku stosunkowo nietrudno. Musimy też pamiętać, iż choroby nowotworowe będą wymuszać na nas swego rodzaju zmianę stylu życia. W większości przypadków, trzeba będzie przede wszystkim zrezygnować z używek, które najczęściej są przyczyna rozwijania się nowotworów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*